Oferta

Terapia online

Jak wygląda terapia online?

Terapia online, tak samo jak w przypadku klasycznej formy spotkań z psychoterapeutą, jest indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta. Podobnie jak klasyczna forma zaczyna się od konsultacji, na której zbierany jest wywiad i ustalane są cele terapii. Jestem zdania, że każdy potrzebuje trochę czasu, żeby zorientować się, czy jestem tą właściwą osobą, z którą chce pracować nad swoimi problemami. Po 3 spotkaniach, klient podejmuje decyzję dotyczącą kontynuacji terapii. Sesje trwają około 50 minut i odbywają się 1 raz w tygodniu.  Różnica pomiędzy tradycyjną gabinetową terapią, a online polega na tym, że sesje terapeutyczne odbywają się za pośrednictwem internetu. Skuteczność terapii jest uzależniona w każdym wypadku od tego, ile pracy w zmianę włoży sam pacjent.

Czy w terapii online konieczne jest spotkanie się z terapeutą na sesji w gabinecie?

W terapii online wszystkie lub większość spotkań przebiega za pośrednictwem internetu. Jeśli jest taka możliwość, to warto czasem spotkać się w gabinecie. Jednak nie ma takiej konieczności.

Dlaczego online?

Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób mieszkających w Polsce, ale żyjących w oddaleniu od dużych miast, od poradni, przenoszących się z miejsca na miejsce, często w podróży, jak i tych, którzy przebywają chwilowo lub na stałe za granicą.
Jeśli jesteś osobą szukająca pomocy, a wydaje ci się ze nie zdołasz się stawiać w określony dzień i godzinę to może ta forma online będzie dla ciebie lepsza. Będziesz miał /a sesję tam, gdzie będziesz, w swoim domu, w swoim pokoju, wszędzie tam, gdzie będziesz Ty, twój laptop i internet. To rozwiązanie może być pomocne dla osób niepełnosprawnych oraz tych, które chwilowo mają ograniczoną możliwość poruszania się.

Czy są przeciwwskazania do terapii online?

Przed rozpoczęciem każdego rodzaju terapii, psychoterapeuta upewnia się, czy nie ma konkretnych przeciwwskazań do takiej a nie innej formy. Każdy rodzaj interwencji może pasować lub nie, być skutecznym lub nie. Na pierwszych spotkaniach dokładnie to omawiamy.

Do przeciwskazań terapii online należą:

  • nawracające myśli samobójcze i zachowania autoagresywne,
  • stany psychotyczne,
  • problemy z kontrolowaniem agresji,
  • silne uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Jestem zainteresowana/y terapią online. Jak mogę z niej skorzystać?

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, zapraszam do kontaktu telefonicznego 788966360 lub mailowo: gabinet@twojaterapia.pl

Można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie. Ustalimy dogodny termin. Przesyłam wówczas link do mojego osobistego pokoju terapii (bezpiecznego miejsca na platformie Whareby) i spotykamy się właśnie tam. Pierwsze spotkanie to konsultacja.
Koszt sesji to 160 złotych. Wszystkie informacje odnośnie płatności przesyłam w mailu wraz z linkiem. Zapraszam do kontaktu.