O mnie

bio
mgr Beata Kosior

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym i certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień . Pracuję w zawodzie terapeuty od 12 lat. Dbam o doskonalenie zawodowe. Biorę udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach mogących podnieść moje kwalifikacje i wzbogacić o nowe doświadczenia. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży. Organizuję warsztaty dla osób zainteresowanych grupową formą rozwoju osobistego. Prowadziłam w ośrodku „POLANA” wraz z moim kolegą Krzysztofem, terapię grupową osób uzależnionych od niepożadanych zachowań seksualnych ( seksoholików).

Najistotniejsza jest dla mnie relacja z osobą, która przychodzi do mnie po pomoc. Chcę, aby czuła się bezpiecznie, bo tylko wówczas będzie w stanie otworzyć się i powierzyć mi swój ból i rozterki. Sądzę, że potrafię pomagać i lubię to robić. Niektórzy z moich pacjentów po zakończeniu terapii zechcieli wystawić mi opinie. Są to dobre opinie i zachęca mnie to do dalszej pracy nad sobą i jeszcze lepszego wykonywania swojego zawodu ( profil: znany lekarz – Beata Kosior psycholog)

Szczególne miejsce w mojej pracy zajmuje pomaganie osobom doświadczającym w przeszłości trudnych relacji z rodzicami pijącymi lub w inny sposób dysfunkcyjnymi (przemoc psychiczna i fizyczna, nadopiekuńczość, brak zaspokojenia potrzeb, brak empatii i zrozumienia) – DDA i DDD. Mam duże doświadczenie w pracy z takimi osobami.

Ukończyłam psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2006 roku ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia. Obroniłam certyfikat psychoterapeuty uzależnień (nr certyfikatu 971) . Umiejętności i wiedzę kliniczną doskonaliłam w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej współpracującej z Oxford Cognitive Therapy Centre. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej. Skończyłam też pełne szkolenie w Studium Terapii Schematu organizowane przez ISST. Ukończyłam w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe w zakresie psychoterapii zaburzeń lękowych oraz szkolenie w Racjonalnej Terapii Zachowania wg Maultsby’ego